SMS-ben is lehet csekket kérni a gépjárműadó befizetéséhez

Feltöltve: 2022-02-18

A gépjárműadót a 410-es adónemkódra többféleképpen is be lehet fizetni, például postai csekken vagy átutalással a 10032000-01079160 számlaszámra (NAV Belföldi gépjárműadó bevételi számla).

Ha valaki természetes személyként csekken szeretne fizetni, 2022. február 15-től SMS-ben is kérhet csekket a 06/30 344-4304-es telefonszámon. Az SMS-be a „CSEKK” szót, utána egy szóközt, majd az adóazonosító jelet kell beírni.

 

Az alábbi mintában a 9999999999 számjegyek jelölik az adóazonosító jelet az SMS szövegében:

CSEKK[szóköz]9999999999

A „CSEKK” kis- és nagybetűvel is írható.

 

Fontos!

A szolgáltatást csak természetes személyek vehetik igénybe, akik pénzforgalmi számla nyitására nem kötelezettek.

Egy naptári évben, egy adóazonosító jellel, ebben a formában maximum kétszer igényelhető csekk.

A benyújtott igényre 2 gépjárműadó-csekket postáz a NAV.

 

A csekket a NAV a bejelentett lakcímre küldi a következő sorrendben:

levelezési cím,

ha az nincs bejelentve, akkor a tartózkodási hely,

ha az sincs, akkor a lakóhely címe.

 

SMS-ben kizárólag a 410-es adónemkódú gépjárműadó befizetéséhez lehet csekket kérni, máshoz nem!

 

Forrás: https://nav.gov.hu/ado/gepjarmuado/sms-ben-is-lehet-csekket-kerni-a-gepjarmuado-befizetesehez-februar-15-tol?fbclid=IwAR3qF8kGfc-R3y8OMrMuoWqZE0D5ZLMKfIimC4NBJ5QA3ra5qvTmSiekExs



Legfrissebb híreink